Göz Altı Kırışıklıkları Neden Olur? | Göz Merkezi, Göz Hastahanesi, Goz Seyirmesi, Göz Hastalıkları, Göz Tansiyonu, Göz Laser | Genel

Yorum Yok
Anasayfa > Göz Altı Kırışıklıkları Neden Olur?

Göz Altı Kırışıklıkları Neden Olur?

Göz Altı Kırışıklıkları Neden Olur?

Yıllar geçer gider, giderken bir takım izler bırakır. Göz altı kırışıklıkları da bu izlerden biridir. Önlemek mümkündür ancak geciktirmek mümkün değildir. Çünkü belli bir yaştan sonra kırışıklıklar olmaya başlayacaktır, bunu engellemeye çalışırız ancak olmalarını engelleyemeyiz.

Erken yaşlarda göz altı kırışıklıklarına sahip olanların işi daha zordur. Kuru ciltler çok daha çabuk kırışırken yağlı ve karma ciltler o kadar erken kırışmaz. Buradan yola çıkarak kuru cilde sahip olan kişilerin ciltlerini nemlendirmeleri ve ciltlerinin kurumasını engellemeleri önemlidir. Çünkü cildin erken yaşlanmasına karşın bu önlemler önemlidir.

Yaşlanmamak mümkün değil ama güzel yaşlanmak mümkün!

Zamana dur demek olmaz ama zamanın yıpratmasına izin vermemek elimizde. Göz altı kırışık problemleri için bu tür önlemler almaya çalışmamız gerekiyor. Öncelikle kırışıkların neden ve nasıl oluştuğunu bilmeniz gerekiyor. Kuruyan ve elastikiyetini kaybeden cilt zamanla büzülüyor sarkıyor bu da o istenmeyen kırışıklıkların meydana gelmesine neden oluyor. Bunu engellemenin ilk şartı cildin elastikiyetini korumaktır.

Kozmetik sektöründe cildin elastikiyetini koruyan, elastikiyet özelliğini destekleyen ürünler olduğu gibi evde kendini de bu anlamda başarılı bakımlar gerçekleştirebilirsiniz. E vitamini, A vitamini özellikle de C vitamini yönünden zengin besinler, meyveler tüketmek ayrıca bu meyveleri taze olarak lapa haline getirip göz çevresine sürmek gerekiyor. Göz çevreniz için en sağlıklı bakımın taze meyvelerle yapılacağını bilmenizi istiyoruz.

Sigara kullanımı göz çevrenizin erken kırışmasına neden olur. Bu nedenle sigaradan uzak durmanızı cildinizin sağlığı için önemli bir konu olduğunu bilmenizi istiyoruz. Sağlıklı bir cilt erken kırışmaz, sağlıklı bir göz çevresi de yaşlanmanızı engeller. Bu nedenle genç görünmek için göz çevresi problemlerine hassas bakmanız ve bu sorunları olabildiğince engelleyeme çalışmanız gerekir.

Göz tedavisi konusunda gerekli tüm bilgileri bizden öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Göz Çevresi İçin Maske Uygulamaları başlıklı makalemizde göz çevresi için maske, göz çevresine maske ve göz için maske hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Diğer Yazılar

Bkz. , , , ,
Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


× 6 = oniki