Bilinen Göz Hastalıkları | Göz Merkezi, Göz Hastahanesi, Goz Seyirmesi, Göz Hastalıkları, Göz Tansiyonu, Göz Laser | Genel

Yorum Yok
Anasayfa > Göz Hastalıkları Nelerdir?

Göz Hastalıkları Nelerdir?

Göz Hastalıkları Nelerdir?

Göz hastalıkları nelerdir sorusuna yanıt aradığımız bu yazımızda sizlere en bilinen ve en az bilinen göz hastalıklarından bahsetmek istiyoruz. Sağlığınız için gözlerinize ayrıca önem vermeniz gerekiyor, çünkü göz sağlığı yaşam standartınızı yakından ilgilendiriyor ve öncelikli bir konumda. Eğer göremezseniz çalışamaz, tek başınıza yemek yiyemez kısacası bir çok işi yapamaz hale gelirsiniz. Bir başkasına bağımlı olarak yaşamamak için göz sağlığınıza dikkat etmeniz gerektiğini önemli rica ediyoruz. Sağlık, mutluluktur. Sağlığınıza sahip çıkarak gerçekte mutluluğunuza sahip çıktığınızı unutmamalısınız.

En bilinen göz hastalıkları nelerdir?

  • Astiğmat ( İki gözün birbiri ile uyumsuz ölçülerde olmasıdır. Görme de bulanıklık ve baş dönmesi gibi belirtileri vardır, doğuştan gelen bir rahatsızlıktır. )
  • Miyop ( yakını görememe rahatsızlığıdır )
  • Göz tansiyonu yüksekliği ( göz de görme bozukluklarına neden olan ve kan değerleri ile ilişkili bir rahatsızlıktır )

Daha bir sürü göz hastalığı vardır bunlar;  hipermetrop, göz tansiyonu, göz tembelliği, katarakt, şaşılık, gece körlüğü, göz ağrısı, göz kuruluğu ve göz sulanması, göz kapağı şişliği, arpacık, göz alerjisi, göz kanlanması. Tüm bu rahatsızlıklar doğuştan da olabilir sonradan da meydana gelebilir. Önemli olan bu hastalıkların tedavisini araştırmak, doğru zamanda doktora gitmek ve tedavi olmak. Göz hastalıklarının büyük bir kısmının tedavisi mümkündür. Gözlük, lens, lazer ameliyatlar göz hastalıklarından kurtulmanız için değerlendirebileceğiniz işe yarar alternatiflerdir.

Astiğmat özellikle çocukların okul başarılarını etkileyen bir göz hastalığıdır. Derslerinde başarısız olan çocukların göz hastalıkları açısından muayene olması, derslerinde başarılı olmama nedeninin netleşmesi açısından önemlidir. Çoğunlukla astiğmat bu tür problemlerde karşımıza çıkmaktadır. Göz problemi olmayan çocukların daha başarılı olduğunu gördüğümüz için bu detaya önem vermenizi ve göz hastalıkları muayenesini çocuklarınız için yaptırmanızı öneriyoruz.

 

Bir önceki yazımız olan Gece Körlüğü Nedir? başlıklı makalemizde gece körlüğü, gece körlüğü kimlerde görülür ve gece körlüğü neden olur hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Diğer Yazılar

Bkz. , , , , ,
Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


iki + = 10