Göz Nezlesi Nasıl Tedavi Edilir? | Göz Merkezi, Göz Hastahanesi, Goz Seyirmesi, Göz Hastalıkları, Göz Tansiyonu, Göz Laser | Genel

Yorum Yok
Anasayfa > Göz Nezlesi Neden Olur? Nasıl Geçer?

Göz Nezlesi Neden Olur? Nasıl Geçer?

Göz Nezlesi Neden Olur? Nasıl Geçer?

Göz nezlesi problemini yılda birkaç kere yaşıyoruz. Mikrobik bir hastalık olduğu için özellikle okullarda ortak kullanılan alanlarda, ortak havlu kullanımında ( anaokulunda mesela ) göz nezlesi bulaşabiliyor. Gözün sürekli yaşarması ve gözlerin sürekli ağlıyor ifadesinde olmasıyla kendini gösteren rahatsızlık, göz kızarmasına ve gözlerin nemlenmesine de neden olmaktadır.

Kaşınma, yanma, kızarıklık ve göz kapağında meydana gelen şişlikler göz nezlesinin en büyük belirtileri arasındadır. Bu tanı hasta tarafından değil mutlaka uzman hekim tarafınca tespit edilmeli, koyulmalıdır. Mikrobik bir rahatsızlık olması nedeniyle göz nezlesinin türlerine göre tedavisi gerçekleştirilir. Bu nedenle benzer rahatsızlıkların biri ya da belirtilerin

Bakterilerin neden olduğu nezle, antibiyotik tedavisi gerektirir. Göz nezlesinin belirtileri arasında viral göz nezlesi ve bakteriyel göz nezlesi tanısını sağlayacak şikayetler vardır. Bu iki nezle çeşiti arasındaki farklı sadece doktorlar anlayabilir.

Viral göz nezlesinde tedavi diğer bakteriyel göz nezlesine oranla daha kolaydır. Ve farklıdır. Eğer bu iki göz hastalığı teşhis edilemez ve göz de ne tür bir göz nezlesinin meydana geldiği anlaşılamaz ise, göz burada riske girebilir. Çünkü tedavi, sonuç alınması açısından hızlı olunması gereken bir sürece tabidir. Tüm göz hastalıklarında olduğu gibi bu rahatsızlıkta da tedavi kısa sürede olmalıdır. Çünkü göz de meydana gelen rahatsızlıklarda erken tanı ve doğru tanı ile birlikte hızlı tedavi görme kabiliyetini koruma açısından çok önemlidir.

Göz de şişmeyle birlikte batma, kaşıntı vs gibi belirtileri yaşadığınızda hemen bir göz hekimine gitmelisiniz. Çok fazla tozlu ortamda bulunmak gözlerin tozlu ortamlardan zarar görmesi nedeniyle benzer şikayetlerin görülmesi de mümkündür. Tanı ve tedavi için göz doktoruna gitmeyi ihmal etmemenizi öneriyoruz.

Bir önceki yazımız olan Glokom Tedavisi Nasıl Olmalıdır? başlıklı makalemizde glokom nedir, glokom tedavisi ve glokom tedavisi nasıl olur hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Diğer Yazılar

Bkz. , , , ,
Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


− 2 = sıfır