Katarak Ameliyatı Nasıl Olur? | Göz Merkezi, Göz Hastahanesi, Goz Seyirmesi, Göz Hastalıkları, Göz Tansiyonu, Göz Laser | Genel

Yorum Yok
Anasayfa > Katarakt Nasıl Oluşur?

Katarakt Nasıl Oluşur?

Katarakt Nasıl Oluşur?

Doğuştan gelen göz hastalıklarından biri olabildiği gibi yaşlılık nedeniyle yaşanılan göz problemlerinden biri olarak da değerlendirilebilinir. Yaşa bağlı olarak gözde görme bozukluklarına neden olan katarakt, gözlük kullanarak ya da lens ile, ilaç ile geçmez. Mutlaka katarakt ameliyatı yaptırmak gerekir.

Katarakt ameliyatı videosu izleyerek gözlerin yeniden görmesi için çok önemli bir operasyon olduğunu, hastalığın gözlükle falan geçmesinin mümkün olmadığını görebilirsiniz. Katarakt nedir sorusuna yanıt vereceğimiz yazımızda sizlere katarakt ameliyatı sonrası ve katarakt ameliyatı hakkında da detaylar sunacağız.

Göz de saydam olması gereken yerlerin beyazlaşması katarakt oluşumunun kanıtıdır. Katarakt denilen bu tabaka ameliyat ile alınır. Yerine yeni saydam göz tabakası koyulur. Böylece görme kabiliyetinde meydana gelen hem yakın hem de uzağı görememe problemi son bulur.

Risksiz ve kolay bir ameliyattır. Katarakt problemi olan yaşlıların bu ameliyatı olmak için hemen karar vermeleri ve eski görme sağlıklarına yeniden ulaşmalarını öneriyoruz. Sağlığınızı yeniden kazanmak ve görme kabiliyetine yeniden sahip olmak için katarakt ameliyatı yaptırmak sizi asla korkutmasın.

Katarakt denilen bu şeffaf olması gereken kısmın saydamlığını yitirmesi sonucu göze takılan saydam mercek her mesafeden net görüşü mümkün kılarak, uv retina koruması ile gözünüzün güneşten zarar görmesini engelleyerek, renk ve kontrast algı düzeyinizi yükselterek, ömür boyu net görüş sağlayarak size görme yetinizi kaybetmemek üzere kazandırmaktadır. Göz dokusuna zarar vermeyen ve gözünüzün artık görme problemi yaşamasına engel olacak olan ameliyat ile yaşınız kaç olursa olsun gözünüz için en ideal alternatifi bu cerrahi müdahale ile kazanmış olursunuz.

Göz sağlığınızı kalıcı görme problemi ile karşılaşmadan korumalısınız. Bu nedenle cerrahi müdahalelerden kaçmadan, çekinmeden, geciktirmeden göz sağlığınız için doğru olanı yaptırmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Göz Kanseri Nedir? Nasıl Tanı Koyulur? Tedavisi Nasıldır? başlıklı makalemizde göz hastalıkları, göz kanseri ve göz sağlığı hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Diğer Yazılar

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


8 × = kırk sekiz